Az első három helyre értékelt söröző:

1. Slovensky Lipy
2. Pinta
3. Merenda

Azt hiszem nem meglepetés az eredmény: mindhárom helynek kiváló a konyhája, és nagy a sörválaszték, kedvesek a pincérek. A Slovensky Lipys és a Merendas NH vmi fantasztikus, de a többi étel is ujjnyalogatós. Örülünk, h a győztes újra megnyílt, pár év -azt hiszem 2?- után: az addig is kiváló minőséget hozza újra, s ha lehet még jobban. A 2. és 3. helyezett újdonság volt, de olyan, ami meggyőzött arról: kell még ide jönnünk! A 4. Potrafena Husa épp lemaradt a dobogóról: nem csoda hogy a közelében: a szokásos kiváló minőség ebben az egységben is.

Az első három helyre értékelt sör :

1. Merlin (Pinta)
2. Zizkovski félbarna (Privni Zizkovsky pivovar, Pivovar Victor)
3. Chlumecky Amber Ale (Pinta)

A Pinta sörei dobogót szereztek, sőt még a 4. helyezettet is ott csapolják: mondhatni az étterem jól választotta meg a sörcsapjait. Ráadásul a Merlin igen fölényesen nyerte a versenyt. Az meg plusz extra hogy a húsvéti zöld, és zöld-vörös sör is volt náluk. Közéjük az Első zizkovski sörgyár félbarnája furakodott (a hely maga is épp csak lecsúszott a dobogóról). A másik söre a barna is simán az élbolyban (6. lett úgy, hogy arra többen is szavaztak, azaz többen kóstolták). A 4. hely is szoros volt: a Potrafena Husa sörei hozták a megszokott minőséget, és ide surrant be egy Kout szűretlen a Slovensky Lipyből. Ahonnan amúgy a Kornel Red Ale is jól állt volna: de igen megosztó volt: van akinek csak 3-asra ízlett, ez elég lerontotta az amúgy nagyon jó eredményét. Ami még kiemelendő, hogy a 8. helyezett is 8-as átlagot hozott, és persze holtversenyben 5-en is, ahogy előtte holtverseny volt a 4. és 5. helyeken is. És így az első három helyezett étteremnek mindnek van söre a 8-as átlag fölöttiekben.

Összesítve: elégedettek lehetünk: sok jó éttermet találtunk, és sok jó sört ittunk, a zizkovi túra majd minden állomása bekerült a top 3-ba vagy előkelő helyen van. És ehhez jön még az előző napi Pinta, a standard Potrafena Husa minőség, és a klasszikus U Peronu, aki már ugye nem indul a versenyben. Soha rosszabbat.